Seriale tureckie- tego mogliście o nich nie wiedzieć!

Każda miłośniczka i miłośni dobrych seriali z pewnością zwróci uwagę na to, że obecnie na naszych ekranach dominują seriale tureckie. Produkcje znad Bosforu, przebojem wdarły się do naszych domów i wszystko wskazuje na to, że pozostaną tam na dłużej. Nie da się ukryć, że złożoność fabuły i wiele wątków, które przeplatają się w obrębie jednego epizodu, potrafi efektywnie trzymać nas w napięciu i zachęcać do dalszego oglądania. Jednak seriale tureckie skrywają w sobie wiele tajemnic, które warto odkryć.

Seriale tureckie i brak nagości

Seriale tureckie zwykle kojarzymy z tym, że oglądamy na ekranach prawdziwą i burzliwą jednocześnie eksplozję miłości. Bohaterowie przeżywają różnorodne perypetie miłosne, jednak zwykle kończy się to szczęśliwie. Jednak to co odróżnia seriale tureckie od tych, które znamy z rodzimego podwórka to fakt, że praktycznie nie ma w nich nagości i intymności, a jeśli już trafi się taka scena, to jest ona niezwykle krótka. Okazuje się, że winne są temu w dużej mierze tureckie władze. Uważają oni, że nagość na ekranie nie jest najlepszym pomysłem na zdobycie oglądalności i może ona zgorszyć widzów, w szczególności tych nieco młodszych. Seriale tureckie z tego też powodu bardzo rzadko decydują się na pokazywanie miłosnych uniesień i intymnych sytuacji, nawet w momencie, kiedy bohaterowie żywią do siebie nieokiełznane uczucia.

Seriale tureckie to nie tylko romans

Seriale tureckie to wielowątkowe i złożone fabuły, jednak większość z nas z pewnością postrzega je jedynie jako romanse. Nie jest to w zupełności prawdą, a tureccy producenci seriali nie przepadają za sytuacją, kiedy ich dzieła określa się mianem „romansu”. Seriale tureckie to dość pokaźnie rozwinięta branża, w której można spotkać się zarówno z kryminałami, komediami, dramatami, a często i z thrillerami. Co ciekawe, wiele takich produkcji można znaleźć nawet na popularnym Netflixie. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że w ramach tureckich seriali, każdy koneser znajdzie coś, co z pewnością przypadnie mu do gustu.